TENUTE UGOLINI POZZETTO Valpolicella Classico D.O.C.

 

suché červené BIO víno vhodné k dlouhodobé archivaci

Dostupnost Skladem
Kód: 61
430 Kč
TENUTE UGOLINI POZZETTO Valpolicella Classico D.O.C.
Výdejní místa
Doručení
po celé České republice
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
na jakékoliv místo, při objednávce nad 1000 Kč

TENUTE UGOLINI POZZETTO Valpolicella Classico D.O.C.

Obsah alkoholu: 14,00 %

Složení: CORVINA GENTILE, CORVINA GROSSA, MOLINARA, RONDINELLA, ANCELLOTTA a CROATINA

Oblast a poloha vinic: rovinatá vinice s vápencovou půdou v nadmořské výšce 160 m, orientovaná na jihovýchod.  Výnosnost 90 q z hektaru.

Sklizeň a vinifikace: ruční sběr v druhé polovině září. Pro dosažení bohaté vůně a svěžesti jsou hrozny lisovány ještě ten samý den. Fermentace a dozrávání v nerezových tancích.

Charakteristika a doporučené pokrmy: zářivě rubínová barva, ve vůni připomínající malé červené ovoce s jemnými náznaky pepře. Na patře ovocné a plné, s vyváženou kyselinkou, příjemné a velmi lehce párovatelné.  Doporučujeme k čerstvým nebo krátce zrajicím sýrům, receptům z čerstvých těstovin ale i k pečeným masům. Při podávání lehce vychlazené může krásně doplnit i pokrmy z ryb. Vhodné k archivaci 15 až 20 let.

Teplota k podávání:  15 - 16°C

Obsah: 0,75 l

Obsahuje siřičitany v zodpovědném množství.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1.5 kg

Vinařství Tenute Ugolini v oblasti Valpolicella přetváří 400 letou historii pěstování révy a výroby vína do moderní podoby a vyzdvihuje všechny přednosti vín z této lokality.

Světlá jílovitá půda bohatá na kosterní ostatky mořských živočichů dává odrůdám z Valpolicelli mimořádný charakter a osobitost. Vinařství sídlí ve venkovské residenci San Michele založené v 17. století jako zemědělská usedlost benediktinského řádu San Zeno z Verony. Tato později sloužila jako kasárna rakouskouherské policie. Rodina Ugolini tuto usedlost velmi citlivě zrestaurovala a vytvořila z ní jednu z nejpřitažlivějších vinařských lokalit v oblasti Valpolicella. Součástí rekonstrukce bylo i obnovení 12 km suchých zdí kolem vlastních vinic a olivových hájů.

Adresa: Strada di Bonamico 11, 370 29 San Pietro in Cariano, Verona, Itálie

Webové stránky: tenuteugolini.it