TENUTE UGOLINI MONTE SOLANE Valpolicella Ripasso D.O.C.

 

suché červené víno vhodné k dlouhodobé archivaci

Dostupnost Skladem
Kód: 50
540 Kč
TENUTE UGOLINI MONTE SOLANE Valpolicella Ripasso D.O.C.
Výdejní místa
Doručení
po celé České republice
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
na jakékoliv místo, při objednávce nad 1000 Kč

 

Obsah alkoholu: 15,00 %

Složení: CORVINA GENTILE 100 %

Oblast apoloha vinic: vinice na úpatí Monte Solane v lokalitě San Giorgio di Valpolicella v nadmořské výšce 650 m, orientovaná na jih. Vápencovitá půda, bohatá na kosterní ostatky mořských živočichů. Výnosnost 60 q z hektaru.

Sklizeň a vinifikace: ruční sběr v prvním listopadovém týdnu v době plné zralosti. Lisování ještě ten samý den. Následně použita tradiční metoda "pouštění žilou", spočívající v odebrání části tekutého moštu před fermentací, která zvyšuje podíl aromatických struktur a fenolických prvků. Fermentace v nerezových tancích na vybraných kvasinkách. V březnu následujícího roku je pak víno smícháno s matolinami, které zbyly po lisování Amarone, z nichž přebírá ještě výraznější aroma a získává na struktuře. Dozrávání 20 měsíců v malých dubových sudech a dalších 8 měsíců v lahvi před uvedením na trh.

Charakteristika a doporučené pokrmy: temně rubínová barva, ve vůni výrazné, připomínající zralé červené ovoce, s náznaky vanilky, černého pepře a hřebíčku. Na patře se prezentuje jako víno vyvážené, s dobrou strukturou. Vynikne s kořeněnými a výraznými pokrmy, grilovanými, dušenými i pečenými masy. Doporučujeme odkorkovat min. 1 hodinu před podáváním.  Vhodné k archivaci 15 až 20 let.

Teplota k podávání:  15 - 18°C

Obsah: 0,75 l

Obsahuje siřičitany v zodpovědném množství.

 


Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1.5 kg

Vinařství Tenute Ugolini v oblasti Valpolicella přetváří 400 letou historii pěstování révy a výroby vína do moderní podoby a vyzdvihuje všechny přednosti vín z této lokality.

Světlá jílovitá půda bohatá na kosterní ostatky mořských živočichů dává odrůdám z Valpolicelli mimořádný charakter a osobitost. Vinařství sídlí ve venkovské residenci San Michele založené v 17. století jako zemědělská usedlost benediktinského řádu San Zeno z Verony. Tato později sloužila jako kasárna rakouskouherské policie. Rodina Ugolini tuto usedlost velmi citlivě zrestaurovala a vytvořila z ní jednu z nejpřitažlivějších vinařských lokalit v oblasti Valpolicella. Součástí rekonstrukce bylo i obnovení 12 km suchých zdí kolem vlastních vinic a olivových hájů.

Adresa: Strada di Bonamico 11, 370 29 San Pietro in Cariano, Verona, Itálie

Webové stránky: tenuteugolini.it