TENUTE UGOLINI MAGNA MORA Valpolicella Classico D.O.C.

 

suché červené víno vhodné k dlouhodobé archivaci

Dostupnost Skladem
Kód: 67
390 Kč
TENUTE UGOLINI MAGNA MORA Valpolicella Classico D.O.C.
Výdejní místa
Doručení
po celé České republice
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
na jakékoliv místo, při objednávce nad 1000 Kč

TENUTE UGOLINI MAGNA MORA Valpolicella Classico D.O.C.

Obsah alkoholu: 13,50 %

Složení: CORVINA, CORVINONE, RONDINELLA a MOLLINARA

Oblast a poloha vinic: vinice v údolí Fumane v nadmořské výšce od 160 do 650 m, réva pěstovaná metodou Pergola, 5000 hlav/ha, výnosnost 70 q z hektaru.

Sklizeň a vinifikace: ruční sběr v polovině září. Fermentace a vinifikace v nerezových tancích a 8 měsíců v lahvi před uvedením na trh.

Charakteristika a doporučené pokrmy: jasně rubínová barva, ve vůni připomínající malé červené ovoce, např. třešně. Na patře čitelné, svěží a měkké, velmi příjemně pitelné. Výborné k těstovinám, k receptům z bílých mas a čerstvým sýrům. Doporučujeme odkorkovat min. 1 hodinu před podáváním, nejlépe při teplotě okolo 15°C.  Vhodné k archivaci 5 až 10 let.

 

Obsah: 0,75 l

Obsahuje siřičitany v zodpovědném množství.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1.5 kg

Vinařství Tenute Ugolini v oblasti Valpolicella přetváří 400 letou historii pěstování révy a výroby vína do moderní podoby a vyzdvihuje všechny přednosti vín z této lokality.

Světlá jílovitá půda bohatá na kosterní ostatky mořských živočichů dává odrůdám z Valpolicelli mimořádný charakter a osobitost. Vinařství sídlí ve venkovské residenci San Michele založené v 17. století jako zemědělská usedlost benediktinského řádu San Zeno z Verony. Tato později sloužila jako kasárna rakouskouherské policie. Rodina Ugolini tuto usedlost velmi citlivě zrestaurovala a vytvořila z ní jednu z nejpřitažlivějších vinařských lokalit v oblasti Valpolicella. Součástí rekonstrukce bylo i obnovení 12 km suchých zdí kolem vlastních vinic a olivových hájů.

Adresa: Strada di Bonamico 11, 370 29 San Pietro in Cariano, Verona, Itálie

Webové stránky: tenuteugolini.it