BREGANZE MARZEMINO Frizzante I.G.T.

perlivé červené víno z odrůdy Marzemina, vyníkající aperitiv

 

Dostupnost Skladem
Kód: 01
154 Kč
BREGANZE MARZEMINO Frizzante I.G.T.
Výdejní místa
Doručení
po celé České republice
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
Rozvoz po Č. Budějovicích zdarma
na jakékoliv místo, při objednávce nad 1000 Kč

Obsah alkoholu: 10 %

Složení: Marzemina 100%.

Oblast a poloha vinic: jihovýchod oblasti Breganze

Vinifikace: lehké lisování a fermentace v nerezových nádržích. Následující jaro zpracování metodou Charmat v autoklávě.  Charakteristika a doporučené pokrmy: intenzivně rubínová a jiskrná barva, sladké perlivé víno s chutí po jahodách a černém rybízu. Vhodné jako letní aperitiv, výborné také k zmrzlinovým pohárům a ovocným kompotům.  Teplota k servírování 10°- 12° C.

Obsah: 0,75 l

 

Obsahuje siřičitany v zodpovědném množství.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1.5 kg

Vinařství BEATO BARTOLOMEO BREGANZE je družstevním vinařstvím, které od roku 1950 sdružuje drobné pěstitele vinné révy z oblasti Breganze D.O.C v regionu Benátsko.

První doložitelné stopy vinic se zde datují do období okolo roku 1000 n.l. Z této doby již existují doklady o prodejích a převodech obhospodařovaných vinic. Velký rozmach vinařství zde pak nastal zejména v 15. století, v období Benátské republiky. Střediskem oblasti je malebné městečko Breganze, schované v úrodné pahorkatině, na jižní straně ohraničené Pádskou nížinou a na straně severní chráněné předhůřím Alp. Není jistě náhodou, že benátská šlechta si zde nechávala stavět svá letní sídla a zakládala nové vinice. Ještě dnes se uprostřed mnoha vinic nacházejí krásné renesanční vily od známého architekta Andrea Palladia, které dotvářejí nádherný kolorit tohoto kraje.

Adresa: Via Roma 100, 36042 Breganze, Itálie

Webové stránky: cantinabreganze.it