TENUTE UGOLINI MONTE SOLANE Valpolicella Ripasso D.O.C. | Italské Víno

Stačí kliknout a máte ho doma.
 
Registrace
 
 
 

Nabídka vín

Výrobce

Vinařství
 

Na úvod » Víno k archivaci » TENUTE UGOLINI MONTE SOLANE Valpolicella Ripasso D.O.C.

TENUTE UGOLINI MONTE SOLANE Valpolicella Ripasso D.O.C.

Číslo výrobku:
50
Naše cena s DPH:
490 Kč (s DPH)
ks
 

Popis výrobku

 

 

TENUTE UGOLINI MONTE SOLANE

Valpolicella Ripasso D.O.C.

 

OBSAH ALKOHOLU: 15,00 %

 

SLOŽENÍ: CORVINA GENTILE 100 %

 

OBLAST a POLOHA VINIC: vinice na úpatí Monte Solane v lokalitě San Giorgio di Valpolicella v nadmořské výšce 650 m, orientovaná na jih. Vápencovitá půda, bohatá na kosterní ostatky mořských živočichů. Výnosnost 60 q z hektaru.

 

 

SKLIZEŇ a VINIFIKACE: ruční sběr v prvním listopadovém týdnu v době plné zralosti. Lisování ještě ten samý den. Následně použita tradiční metoda "pouštění žilou", spočívající v odebrání části tekutého moštu před fermentací, která zvyšuje podíl aromatických struktur a fenolických prvků. Fermentace v nerezových tancích na vybraných kvasinkách. V březnu následujícího roku je pak víno smícháno s matolinami, které zbyly po lisování Amarone, z nichž přebírá ještě výraznější aroma a získává na struktuře. Dozrávání 20 měsíců v malých dubových sudech a dalších 8 měsíců v lahvi před uvedením na trh.

 

CHARAKTERISTIKA A DOPORUČENÉ POKRMY: temně rubínová barva, ve vůni výrazné, připomínající zralé červené ovoce, s náznaky vanilky, černého pepře a hřebíčku. Na patře se presentuje jako víno vyvážené, s dobrou strukturou. Vynikne s kořeněnými a výraznými pokrmy, grilovanými, dušenými i pečenými masy. Doporučujeme odkorkovat min. 1 hodinu před podáváním.  Vhodné k archivaci 15 až 20 let.

 

TEPLOTA K PODÁVANÍ:  15 - 18°C

 

Obsah: 0,75 l

Obsahuje siřičítany v zodpovědném množství.

 

 

 

 

 

1581418618-Monte Solane.pdf

 
 

Ostatní fotografie k produktu

 

Diskuse k produktu 

Vkládání příspěvků
CAPTCHA